bip.gov.pl
RSS
A A A K
SmodBIP

Aktualności

...
Pokaż aktualności z roku:

Ulga na dzieci - komunikat administracji podatkowej

22.02.2016

 Ulga na dzieci to najpopularniejsza, najkorzystniejsza i najbardziej dostępna ulga do odliczenia w zeznaniach podatkowych od osób fizycznych (PIT). To również jedna z najpopularniejszych metod wspomagania obywateli przez państwo. W 2016 roku zasady rozliczenia ulgi nie zmieniły się – odliczamy ją w takiej samej formule jak w roku poprzednim. Obecnie jednak uproszczono rozliczenie poprzez usunięcie załącznika PIT-UZ. W ubiegłym roku podwyższono o 20 proc. wysokość ulgi na trzecie i każde kolejne dziecko, a także wprowadzono możliwość odliczenia niewykorzystanej ulgi z tytułu wychowania dzieci.

Program 500+

22.02.2016

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje iż wnioski w nowym programie rządowym Rodzina 500+ będą przyjmowane od dnia 1 kwietnia br. Jednocześnie informujemy, iż wszystkie wnioski złożone do dnia 1 lipca (włącznie) będą wypłacane z wyrównaniem od kwietnia. Jeśli zaś wniosek zostanie złożony po 1 lipca, to świadczenie wypłacone zostanie od miesiąca złożenia, ale bez wyrównania za wcześniejszy okres.

Informacja - nowe druki

13.01.2016

 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie informuje że od początku 2016 r. obowiązują nowe druki wniosków na świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny, świadczenia rodzicielskie oraz pozostałe świadczenia. Wszystkie druki są dostępne w zakładce Pomoc społeczna lub zakładce Formularze.Opublikował: gops gops
Publikacja dnia: 16.02.2011
Podpisał: gops gops
Dokument z dnia: 16.02.2011
Dokument oglądany razy: 10 978