bip.gov.pl
RSS
A A A K
SmodBIP

SPECJALISTYCZNA PLACÓWKA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZA- OŚRODEK TERAPII UZALEŻNIEŃ

26.01.2012

W strukturach Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Olkuszu powstała pierwsza w Polsce publiczna placówka opiekuńczo – wychowawcza świadcząca kompleksowe usługi w zakresie terapii uzależnień od narkotyków i środków psychoaktywnych dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 16-18 lat ( w uzasadnionych przypadkach młodszych).

Opiekę i wychowanie, zgodnie ze standardami rozporządzenia w sprawie placówek opiekuńczo – wychowawczych, zapewnia odpowiednio przygotowana i zaangażowana kadra pedagogiczna: wychowawcy, pedagog, psycholog. Terapię uzależnień prowadzi, zlokalizowany na terenie placówki, dzienny oddział NZOZ Nowy Szpital Spółka z o. o. w Olkuszu w oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Przyjęcie do Ośrodka odbywa się na podstawie:
- Pisemnej prośby rodzica lub opiekuna prawnego albo postanowienia Sądu.
- Potrzebne jest, także skierowanie od lekarza rodzinnego lub specjalisty.

Dalsza procedura przyjęć wynika z przywołanego wyżej rozporządzenia w sprawie placówek opiekuńczo – wychowawczych: skierowanie do placówki wydaje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu w oparciu o stosowne porozumienie między powiatami,

Zakwalifikowanie dziecka do terapii nastąpi na podstawie konsultacji i diagnozy specjalistów terapii uzależnień.

Nasz Ośrodek położony jest w Jeżówce w spokojnej okolicy, wśród pól i drzew. W komfortowych warunkach – pokoje 2 i 3-osobowe, przestronne sale do terapii i zajęć specjalistycznych - osoby uzależnione będą nabywać umiejętności potrzebne w trzeźwym życiu i wzmacniać zasoby do własnego rozwoju.
Więcej informacji o ośrodku na Naszej stronie: www.otujezowka.republika.pl


KONTAKT:

TEL/fax: (32) 626-08-00

ADRES: JEŻÓWKA 166A

32-340 Wolbrom

>>ulotka

Opublikował: msopala Tarnów
Publikacja dnia: 26.01.2012

Dokument oglądany razy: 2473
« inne aktualności